Ad maiorem Dei gloriam

Wieczność jest celem, do którego zdążamy i przed której drzwiami stoimy.

Aktualności
Sława świętości i łask
Sonda badawcza
Jak odkryleś te strone?
 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Liczba odwiedzin od dn. 10.10.2010
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj43
mod_vvisit_counterW tym tygodniu123
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6224

Your IP: 54.204.71.19
Dzisiaj: Mar 30, 2017
START Biogram


Biogram Sługi Bożego

 

  • 1870.11.07 Konstantyn Dominik przychodzi na świat
  • 1879-1883 zaczyna naukę w szkole podstawowej w Gnieżdżewie

  • 1889-1893 kontynuuje naukę i zdobywa maturę w Gimnazjum w Chełmnie

  • 1897.03.25 otrzymuje święcenia kapłańskie w Pelplinie

  • 1897-1898 zostaje wikariuszem w parafii Gdańsk – Orunia

  • 1898-1911 kapelanem Sióstr Miłosierdzia i katechetą w Liceum Żeńskim w Chełmnie

  • 1900 prefektem konwiktu Collegium Albertinum w Chełmnie

  • 1911-1920 vice-rektorem i ojcem duchownym w Pelplinie

  • 1920 kanonikiem

  • 1920-1932 rektorem Seminarium Duchownego w Pelplinie

  • 1928.02.20 prekanonizowany na biskupa tytularnego Athribi i sufragana chełmińskiego

  • 1928.03.25 konsekrowany na biskupa

  • 1928-1939 spełnia obowiązki sufragana

  • 1936 obejmuje urząd wikariusza generalnego

  • 1939.09.01 po wybuchu II wojny światowej

  • 1939 przejmuje przejściowo zarząd diecezją

  • 1939.12.21 zdaje urząd wikariusza generalnego na ręce biskupa gdańskiego Spletta

  • 1940.01.31 hospitalizowany w Gdańsku, staje się wygnańcem

  • 1940.04.15 zamieszkuje u Sióstr Elżbietanek w Gdańsku

  • 1942.03.04 nagła hospitalizacja w gdańskim Szpitalu Mariackim

  • 1942.03.07 umiera trzeciego dnia po operacji

  • 1942.03.11 zostaje pochowany w Gdańsku - Orunii

  • 1949.03.04 ekshumacja

  • 1949.03.07 drugi pogrzeb na cmentarzu w Pelplinie
 

Ostatnio opublikowane ...

Często czytane ...