Ad maiorem Dei gloriam

Rzucam się w objęcie Twoje. Panie zgrzeszyłem, grzechy wyznaję, ale przebacz i nie wypuść mnie więcej na te manowce świata tego.

Aktualności
Sława świętości i łask
Sonda badawcza
Jak odkryleś te strone?
 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Liczba odwiedzin od dn. 10.10.2010
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterW tym tygodniu34
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1485

Your IP: 54.224.184.185
Dzisiaj: Maj 29, 2017
Losowy obrazek
Najbliższe wydarzenie
No event found.
START News Zaskoczenie


Zaskoczenie

Oczekiwany_goscWiadomość o przyjeździe Nuncjusza Apostolskiego na Dominikową rocznicę zelektryzowała diecezję Pelplińską. Podejmowanie przedstawiciela Ojca Świętego jest już samo w sobie zaszczytem. Tym razem jednak mieliśmy się spotkać z nowym Nuncjuszem, pierwszym od przedwojennych czasów Włochem. Czy będzie nas rozumiał, czy postać Dominika będzie mu cokolwiek mówiła? Radość mieszała się z niepewnością.

A tym czasem …

 

A tym czasem poznaliśmy człowieka, który ze swobodą łączył godność sprawowanego urzędu z urzekającym sposobem bycia. Zbudowani usłyszeliśmy w katedrze, z jaką starannością i uwagą Mons. Migliore przemawiał i celebrował po polsku zaskakując wymową, owszem zdradzającą Jego śródziemnomorskie pochodzenie, niemniej wyraźną, przygotowaną, dla obecnych całkowicie zrozumiałą. glowny_celebransW chwilach między liturgią i oficjalnymi punktami programu poznaliśmy hierarchę, który nie omieszkał odwiedzić szefową jak i personel kuchni seminaryjnej a po obiedzie w Domu Biskupim podziękować i pobłogosławić Siostrom Pasterkom, które przygotowały przyjęcie. Przygotowany do spotkania z Telewizją Gdańską z uśmiechem stawił czoła wywiadowi, w dużej mierze mówiąc po polsku. Zaś po modlitwie przy grobie Sługi Bożego nie stracił okazji, aby wmieszać się w tłum obecnych tam wiernych, znowu z uśmiechem ich przygarniając. W czasie popoludniowej konferencji w auli Biblioteki Diecezjalnej słuchacze mogli dowiedzieć się, jaka jest celowość obecności Stolicy Świętej przy Organizacjach Międzynarodowych – było to osobiste wspomnienie naszego Gościa, oparte na doświadczeniach ostatnich lat jego posługi.

 

Ostatnio opublikowane ...

Często czytane ...

Reklama