Ad maiorem Dei gloriam

Rzucam się w objęcie Twoje. Panie zgrzeszyłem, grzechy wyznaję, ale przebacz i nie wypuść mnie więcej na te manowce świata tego.

Aktualności
Biografia
Sława świętości i łask
Twój aktywny udział
Sonda badawcza
Jak odkryleś te strone?
 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Liczba odwiedzin od dn. 10.10.2010
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj58
mod_vvisit_counterW tym tygodniu100
mod_vvisit_counterW tym miesiącu630

Your IP: 54.80.8.44
Dzisiaj: Kwi 24, 2018
Losowy obrazek
Najbliższe wydarzenie
No event found.
START News Ciągle pamiętają
ďťż

Ciągle pamiętają

Refekt_collegiumDni poprzedzające obchody 140tej rocznicy urodzin Bpa Konstantyna Dominika były okazją dla przedstawicieli Postulacji do naocznego stwierdzenia, że nie tylko w czasie uroczystych obchodów, ale na co dzień pamięta się w Pelplinie o Słudze Bożym. Miejscem uprzywilejowanym pod tym względem jest Collegium Marianum, biskupie gimnazjum, w którym kandydat na ołtarze studiował. Goszcząc na posiłkach mogłem dołączyć do uczniów, którzy codziennie modła się o beatyfikację Dominika i proszą o zdrowie ?

 

? dla ich kolegi Roberta, który uległ ciężkiemu wypadkowi i którego powrót do zdrowia koledzy przypisują wstawiennictwu Sługi Bożego. Oto co sami uczniowie piszą o roli postaci Bpa Konstantyna Dominika w ich życiu. (pbt)

* * *


Szkoła Collegium Marianum mieści się w kompleksie zabudowań cysterskich. Klasztorne mury, nadal tętniące życiem, skupiają wokół siebie elitarną grupę ludzi pragnących rozwoju zarówno intelektualnego jak i duchowego. Okres 175 lat istnienia szkoły tworzy bogatą historię. Absolwenci reprezentują szerokie grono autorytetów w różnych dziedzinach nauki. Szkoła może się poszczycić także wyjątkowym wychowankiem, który składając Bogu ofiarę doskonałego życia, stał się zarazem kandydatem na ołtarze.

modlitwa_przy_grobieSługa Boży Biskup Konstantyn Dominik, absolwent Collegium Marianum, budzi wyjątkowe zainteresowanie wspólnoty szkolnej. Przykład jego życia jako wzór do naśladowania mobilizuje uczniów w pracy nad sobą oraz do modlitwy za jego wstawiennictwem. Ponadto wspólnota szkolna każdego roku przeżywa obchody ku jego czci. Są nimi rocznica święceń kapłańskich oraz rocznica śmierci. Wówczas uczniowie gromadzą się na modlitwie w szkolnej kaplicy, a także przychodzą na grób Sługi Bożego. Co ciekawe, nie ma momentu, w którym miejsce spoczynku Konstantyna Dominika nie byłoby obwarowane zniczami i bukietami kwiatów oraz codziennie nawiedzane przez wielu ludzi, przedstawiających mu swoje prośby. Szczególną intencję całej szkoły stanowi modlitwa o cud zdrowia dla kolegi Roberta. Dziś jest on już absolwentem, a jednak nadal pozostaje w modlitewnej pamięci uczniów, nawet tych, którzy nie znają go osobiście. W 2007 roku Robert uległ ciężkiemu wypadkowi podczas jazdy na motorze. W wyniku tego odniósł rozległe obrażenia kręgosłupa. Obecnie przechodzi długotrwałą rehabilitację sparaliżowanego ciała. Do tej pory pozostaje na wózku inwalidzkim i wymaga szczególnej opieki. Wspólnota Collegium Marianum pragnie również zaangażować się w pomoc poprzez troskę o duchową opiekę, której wyrazem jest odmawiana codziennie modlitwa za wstawiennictwem Biskupa Konstantyna. Modlitwa w tej intencji motywuje duchowe zaangażowanie zarówno uczniów jak i grono pedagogiczne. Każdego dnia po obiedzie, a także podczas każdej Mszy Świętej odmawia się modlitwę o cud zdrowia dla Roberta za przyczyną Sługi Bożego. Wszyscy modlą się z nadzieją, że jego wstawiennictwo wyjedna potrzebną łaskę, a zarazem będzie oznaką, iż miłosierny Bóg pragnie dać nam nowego i niezawodnego przewodnika w drodze do Królestwa Bożego.

znaki_obecnosciBiskup Konstantyn Dominik, będąc patronem dla uczniów, daje niezwykły przykład harmonijnego połączenia rozwoju intelektualnego i duchowego. Można powiedzieć, że stawia im niejako poprzeczkę i mobilizuje do wymagania od siebie samego. Wzór jaki pozostawił, ukazuje, jak wiara i autentyczna modlitwa prowadzą do osiągnięcia pełni człowieczeństwa dopiero w zjednoczeniu z Chrystusem. Świadomość, że Sługa Boży również modlił się w tych samych ławkach w kaplicy i wychowywał się w tym samym środowisku, sprawia, iż świętość Biskupa Konstantyna Dominika nie jest dla uczniów czymś odległym, czymś wyalienowanym. Jest ona dla nich po prostu nadzwyczajnością jego zwyczajności.

Patryk Niedźwiecki

 

Red. (więcej na temat historii Roberta znajdziecie w rubryce: Sława świętości i znaków: po śmierci)

kliknij aby iść do art. =>

 

Ostatnio opublikowane ...

Często czytane ...

Reklama