Ad maiorem Dei gloriam

Ach mój Jezu, gdybyś widzieł, że ginę, że tonę, to proszę Cię gorąco, ratuj nim w przepaść upadnę.

Aktualności
Sława świętości i łask
Sonda badawcza
Jak odkryleś te strone?
 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Liczba odwiedzin od dn. 10.10.2010
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj75
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterW tym tygodniu75
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1526

Your IP: 54.224.184.185
Dzisiaj: Maj 29, 2017
Losowy obrazek
Najbliższe wydarzenie
No event found.
START News Z nowym zapalem


 

Z nowym zapałem

sprawyswietychWe wtorek 10 grudnia b.r., o godzinie 7.30, w siedzibie Congregacji do Spraw Świętych, miało miejsce spotkanie Postulatora z Relatorem Generalnym, Ojcem Vincenzo Criscuolo O.F.M. Cap., ktory jest również relatorem w sprawie beatyfikacji i kanonizacji Bpa Konstantyna Dominika. Bylo to pierwsze spotkanie robocze z nowym relatorem sprawy od czasu, kiedy O. Hieronim Fokcińskim, S.I., poprzedni na tym urzędzie, zakończył z nami współpracę, wraz z przejściem na emeryturę. Po przedstawieniu generalnego prospektu historycznego – zarówno postaci Sługi Bożego jak i samego procesu – dyskusja skoncentrowała się na merytorycznych kwestiach. O. Relator byl zainteresowany kompletnoscią przeprowadzonych w przeszłości badań historycznych i archiwalnych. Został poinformowany o wyniku poszukiwań przeprowadzonych przez Postulatora w Watykańskim Archiwum Sekretnym i wcześniejszych kwerendach, jakie mialy swego czasu miejsce w diecezji, wtedy jeszcze chełmińskiej. Była również mowa o nowych pozycjach książkowych poświeconych osobie Sługi Bożego, a które pojawily sie ostatnio w Polsce.

insygnia

Kończąc spotkanie ustalono, że Postulator dostrczy pismną relację z przeprowadzonych dotychczas badań historycznych – zarowno w ramach procesu informacyjnego jak i z inicjatywy osób prywatnych – celem ustalenia, czy nie pozostały jeszcze archiwa czy inne źródła, które mogłyby zawierać istotne dla sprawy dokumenty. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone omówieniu relacji.

Chiałbym serdecznie podziękować w tym miejscu O. Hieronimowi Fokcińskiemu, S.I., poprzedniemu relatorowi, za życzliwą i owocną współpracę w minionych latach.

Ks. Piotr B. Tisler - Postulator


 

Ostatnio opublikowane ...

Często czytane ...

Reklama