Ad maiorem Dei gloriam

Ach mój Jezu, gdybyś widzieł, że ginę, że tonę, to proszę Cię gorąco, ratuj nim w przepaść upadnę.

Aktualności
Sława świętości i łask
Sonda badawcza
Jak odkryleś te strone?
 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Liczba odwiedzin od dn. 10.10.2010
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj20
mod_vvisit_counterW tym tygodniu73
mod_vvisit_counterW tym miesiącu956

Your IP: 54.167.245.235
Dzisiaj: Lip 26, 2017
Losowy obrazek
Najbliższe wydarzenie
No event found.
START News


U grobu Św. Piotra

san_pietroZiemskie życie Konstantyna Dominka wpisane jest między dwie daty: 7 listopada 1872 – dzień urodzin – i 7 marca 1942 – kiedy zasnał w Panu. Mając wciąż żywe wspomnienie uroczystych obchodów rocznicy jego urodzin i z myślą o zbliżającej się rocznicy śmierci, postanowiliśmy, że 7-go dnia każdego miesiąca Postulator będzie odprawiał w Bazylice Św. Piotra mszę świętą o beatyfikację Sługi Bożego. W „Agendzie” i w „News” znajdziecie informacje dotyczace szczegołów comiesięcznego spotkania. Zapraszamy Pielgrzymów, którzy planują pobyt w Wiecznym Mieście, do uczestniczenia w spotkaniu przy Stole Eucharystycznym.

Więcej…

 

Ciągle pamiętają

Refekt_collegiumDni poprzedzające obchody 140tej rocznicy urodzin Bpa Konstantyna Dominika były okazją dla przedstawicieli Postulacji do naocznego stwierdzenia, że nie tylko w czasie uroczystych obchodów, ale na co dzień pamięta się w Pelplinie o Słudze Bożym. Miejscem uprzywilejowanym pod tym względem jest Collegium Marianum, biskupie gimnazjum, w którym kandydat na ołtarze studiował. Goszcząc na posiłkach mogłem dołączyć do uczniów, którzy codziennie modła się o beatyfikację Dominika i proszą o zdrowie …

Więcej…

 

Zaskoczenie

Oczekiwany_goscWiadomość o przyjeździe Nuncjusza Apostolskiego na Dominikową rocznicę zelektryzowała diecezję Pelplińską. Podejmowanie przedstawiciela Ojca Świętego jest już samo w sobie zaszczytem. Tym razem jednak mieliśmy się spotkać z nowym Nuncjuszem, pierwszym od przedwojennych czasów Włochem. Czy będzie nas rozumiał, czy postać Dominika będzie mu cokolwiek mówiła? Radość mieszała się z niepewnością.

A tym czasem …

Więcej…

 

Co zostało?

co_zostaloMijają dzisiaj trzy tygodnie od obchodów 140-tej rocznicy urodzin Sługi Bożego Bpa Konstantyna Dominika. Przygotowania kosztowały wiele sił i były owocem wysiłku wielu osób. Intensywność przeżyć sprawiła, że dzień ów szybko minął, w błyskawicznym tempie przechodząc do historii. Jak przy okazji każdego, wielkiego wydarzenia rodzi się pytanie: co przyniosło? Co z niego zostało? Przeżyjmy na nowo tamte chwile, nie tylko dla ich uwiecznienia, ale aby zamienić wspomnienia w trwały dokument, wyryty w naszej pamięci. Aczkolwiek fakty, o których poniżej będziemy czytać, nie są „nowościami” w potocznym tego słowa znaczeniu, zamieszczam je w rubryce „news” – 7 listopada zdarzyło się bowiem sporo faktów, które można nazwać „nowymi”, w optyce procesu beatyfikacyjnego i kultu Sługi Bożego.

 

Nuncjusz na urodzinach Dominika

NuncjuszMiglioreHistoria zamknęła swój bieg. Historia szczególna – bliskich kontaktów Sługi Bożego Konstantyna Dominika z Nuncjuszami Apostolskimi w Polsce. W oczekiwaniu na wizytę Arcybiskupa Celestino Migliore, nowego Nuncjusza Apostolskiego w naszym kraju, który przyjął zaproszenie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi i będzie uczestniczył w obchodach 140-tej rocznicy urodzin Sługi Bożego, warto spojrzeć w przeszłość. Można tam odkryć zaskakujące i nieopublikowane stronice z biografii kandydata na ołtarze...

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Ostatnio opublikowane ...

Często czytane ...

Reklama