Get Adobe Flash player

 

Pielgrzymka do Lichenia + Świnice Warckie

28 września 2013 sobota godz. 7.00

Sanktuarium Maryjne w Licheniu – miejsce spotkania z Chrystusem i Jego Matką, miejsce odrodzenia duchowego, ale również odpoczynku fizycznego, emocjonalnego, w samotności czy w gronie rodziny, przyjaciół. Miejsce, gdzie Bóg przemawia w czasie liturgii, rekolekcji, a także poprzez piękno przyrody, przez osoby gotowe pomagać, gdy przeżywamy życiowe trudności. Miejsce spotkania z kulturą i historią.

lichenskatekst

Wszystkie ważne momenty historii Polski w dziewiętnastym i dwudziestym wieku odcisnęły swój ślad również na dziejach tego miejsca. Sanktuarium to objawienia Matki Bożej: w 1813 r. pod Lipskiem i w 1850 – w lesie Grąblińskim. To ponad półtora wieku modlitw milionów ludzi przed wizerunkiem Licheńskiej Pani. To trudny czas okupacji hitlerowskiej, którego świadectwem jest podziurawiona od kul pistoletu pasyjka znajdująca się w Kaplicy Krzyża, niełatwe lata komunizmu i „rzucania kłód pod nogi” przez ówczesne władze, ukoronowanie Cudownego Obrazu przez prymasa Wyszyńskiego w 1967 r., budowa Golgoty z przywożonych przez pątników z całej Polski kamieni, wreszcie budowa bazyliki.

Bazylika została zbudowana w ciągu dziesięciu lat (1994-2004) w szczerym polu. Jest największym kościołem w Polsce. W ołtarzu głównym znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Licheńskiej.

Ikona przedstawia Bolesną Matkę w koronie na głowie, tulącą do serca białego orła – tak jak miało to miejsce w czasie objawień. „Niewiasto, oto syn Twój”, „oto Matka twoja” – te słowa, które umierający Chrystus skierował do Maryi i do swojego ucznia Jana (które kieruje również dzisiaj do każdej i każdego z nas) często można usłyszeć w bazylice. Licheńska Pani przyszła z nieba ponad półtora wieku temu, aby przypomnieć, co jest w życiu najważniejsze. Również dziś – tak jak kiedyś, na weselu w Kanie – mówi do nas: „zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie Mój Syn”.

Sanktuarium to również usytuowany na licheńskim wzgórzu parafialny kościół św. Doroty; to w nim prawie półtora wieku znajdował się Cudowny Obraz. W pobliżu znajduje się źródełko. Ciekawe spotkanie z historią Polski gwarantuje wizyta w otwartym w bazylice 2010 r. Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego. Znajdują się w nim polonica, zbierane po całym świecie, które następnie po wielu dziesiątkach lat powróciły do Polski.

Sanktuarium licheńskie to miejsce ważne dla wielu ludzi. Dla tych, którzy właśnie tu otworzyli się na miłość Boga, zaufali Mu i zaprosili Go do swojego życia. Dla tych, co odnaleźli sens, otrzymali łaskę powstania z upadku, wyjścia z „bagna”, nadzieję i moc płynącą z krzyża Chrystusa, siłę do godnego życia. Opisy niektórych świadectw można znaleźć w „Księdze Łask”.


Ramowy program Pielgrzymki do Lichenia

 

07.00 Zbiórka i wyjazd przy Kościele Parafii św. Wawrzyńca

~ 10.00Las Grąbliński - miejsce Objawień Matki Bożej

12.00 – MSZA ŚWIĘTA w Bazylice Cudownego Obrazu

15.00 – Wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z ISKRĄ BOŻEGO MIŁOSIUERDZIA a następnie Droga Krzyżowa

16.00 – Wyjazd w drogę powrotną, gdzie nawiedzimy Świnice Warckie i Głogowiec miejsce narodzenia i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Powrót do Sochaczewa w godzinach wieczornych

 

Zapisy w Sklepiku parafialnym (w niedziele po Mszach św.) lub indywidualnie u ks. Zbigniewa


Osoba zapisująca się podaje swoje dane:

Imię, Nazwisko, Adres, PESEL (do ubezpieczenia), tel. kontaktowy.

Uiszczenie pełnej kwoty udziału w spotkaniu jest jednoznaczne z zapisem.

OPŁATA: 50 PLN


Czas ucieka, wieczność czeka

Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: Wtorek
30 Czerwca 2015
Imieniny obchodzą
Alpinian, Ciechosława, Cyryl, Emilia,
Lucyna, Marcjal

Do końca roku zostało 185 dni.

Gościmy teraz ...

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Licznik odwiedzin od dnia 23.10.2012
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiejsze odwiedziny:18
mod_vvisit_counterWczoraj gościliśmy:563
mod_vvisit_counterW tygodniu zajrzało:1701
mod_vvisit_counterW zeszłym tygodniu:3934
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc:18217
mod_vvisit_counterUbiegły miesiąc:19617

Twoje IP: 54.162.155.183
 ,